0216 364 49 63

Partikül Filtresi Değişimi / Yenileme

DPF (Dizel Partikül Filtresi) Çözümleri için doğru yerdesiniz. Şayet kullandığınız araç dizelse bu araçta DPF yani dizel partikül filtresi bulunur. DPF 2000´li yıllarda dizel yakıt kullanan araçlara monte edilmiştir. Bakım dönemlerinde bakımları yapılmadığında araçlarınızda DPF kaynaklı ciddi sorunlar meydana gelebilir. EURO 5 ve EURO 6 sınıfında buluann tüm dizel olan araçlardaki emisyon gereksinimlerinin karşılanabilmesi için egzoz sisteminde yer alır. EURO 4 sınıfında olan araçların ise bir kısmında bu özellik bulunmaktadır. Bu sistem egzoz gazının içerisinde buluann zehirli maddeleri filtreler ve dışarı daha az zehirli gazın egzoz aracılığıyla çıkışı sağlanır. DPF sayesinde araçlarınız doğaya daha az zararlı gaz salınımı yapar.

DİZEL PARTİKÜL FİLTRESİ SİSTEMLERİ

Avrupa birliği standartları gereki yeni model tüm araçların egzoz sistemlerinde doğaya atık olarak aracınızdan çıkacak olan gazın miktarını azaltması gerektiği kanısına varılmıştır. Gaz miktarını azaltan bu parçaya ise partikül filtresi denilmektedir.

Partikül filtresi yeni nesil araçların yukarıda da bahsettiğimiz gibi çevre ve insan sağlığına daha az zarar vermesi için kullanılan bir parçadır. Motorun egzozundan çıkan gazların ilk geçeceği alandır. Dışarıdan bakıldığında egzozda bir susturucuya benzeyen ancak içerisinde küçük küçük gözenekler bulunan bir parçadır.

Bu gözenekler ile tam olarak yanmamış yakıtın aracın dışına yani çevreye atılmasını önlemekte ve kendi içerisinde hapsetmektedir. Buradan da anlayacağınız üzere partikül filtresi en kısa anlatımı ile araçtaki yanmamış gazları filtrelemektedir.

Sizde firmamızdan Partikül Filtresi Değişimi veya Yenilemesi hizmetini almak istiyorsanız hemen iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

DPF´lerin bakımı ve tamirleri olmadığında filtreler tıkanır ve aralarınızda sürekli arıza lambası yanar. Motora bu ekipman geri basınç yapar ve bazı durumlarda sübabları bozar yada tamamen ayarını kaçırması ile beraber aracınızın motorunun vuruntulu çalışmasını sağlar. DPF´de yaşanan sorunlar bazı durumlarda ise motor gücünün elektronik olarak kısıtlanmasını veyahut motorun hiç çalışmadığını meydana getirebilir. Doğa ve atmosferi korumak amacıyla araçlarınızdaki DPF sistemlerinin sorunlarının olduğunda değişimlerinin yapılması gerekir.

GNC EGZOZ bu alanda uzman kadrosu ile İstanbul ili içerisinde buluann SERVİSİNDE sizlere hizmet vermektedir.

Bizi Takip Edin :
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
Müşteri Hizmetleri : 0216 364 49 63
Instagram
Instagram