0216 364 49 63

Lexus Yedek Parçaları Katalitik Konvertör Egzoz Ürünleri

Lexus Yedek Parçaları Katalitik Konvertör Egzoz Ürünleri için www.gncegzoz.com web sitemize hemen ulaşabilir ve en iyi fiyatları alabilirsiniz.

Nitrojen Gazı(N2) – Atmosferdeki havanın %78′ini oluşturan bu gaz, direkt olarak dışarı atılır. Zararsızdır.
Karbondioksit Gazı(CO2) – Yanma sonrası oluşan ürünlerden birisidir. Karbon atomları havadaki oksijenle birleşerek oluşur. Havada %0,03 oranında bulunur. Fazlası zararlıdır. Oksijeni tutucu özelliği olduğundan(oksijen atmosferde %21 oranında bulunur) fazlası oksijenin yayılmasını ve havada hissedilmesini engeller.
Su Buharı(H2O) – Yine yanma sonrası oluşan ürünlerden birisidir. Hidrojenin oksijenle kimyasal bağ yaparak su buharı oluşturması şeklinde gerçekleşir. Zararsızdır.

Yukarıdakiler temel gazlar olup doğrudan dışarı atılırlar. Katalitik konverterin devreye girdiği ve engellediği gazla ise şunlardır:

Karbonmonoksit(CO) – Renksiz ve kokusuz çok zararlı zehirli bir gazdır.
Hidrokarbonlar ve Uçucu Organik Bileşikler(VOCs) – Yanmamış yakıt ve dumanı oluşturan buharlaşmış gaz parçacıklarından oluşurlar. Zehirleyici etkileri vardır.
Nitrojenoksit(ler)(NO ve NO2 şeklinde iki tip olup NOx olarak gösterilirler) – Havadaki kirli sis bulutu ve asit yağmurlarının kaynağıdır. İnsanların sinir sistemi ve mukus zarları üzerinde etkili ve zararlıdır.

LEXUS markasına sahip tüm model arabalar için KATALİZÖR ürünlerini AWG POLENEZ markası Türkiye Distribütorü olarak sizlere ulaştırmakta ve bu muhteşem kaliteli ürünleri en uygun fiyatlardan sizlere sunmaktayız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Bentley Brooklands Egzoz ve Katalizör Fiyatları
  Bentley Brooklands Egzoz ve Katalizör Fiyatlarını öğrenmek, aracınızda yaşanan sorunlar ile ilgili telefon üzerinden bilgi alarak hareket edebilmek için hemen GNC EGZOZ firmamızı arayabilirsiniz. ...
 • Aston Martin Cygnet DPF Çözüm Merkezi
  Aston Martin Cygnet DPF Çözüm Merkezi aramalarınızda rastladığınız firmamız İSTANBUL ilinde araçlarınız için ihtiyaç olunan her anda yanınızdadır. DPF temizleme ve değişim işlemleri için çekinmeden bize ulaşabilirsiniz. ...
 • Toyota Katalizatör Sorunları ve Değişimi
  Toyota Katalizatör Sorunlarınızı gideren, değişim ve yenilemesini en iyi fiyatlardan AWG POLONEZ ürünleri ile yapan GNC EGZOZ sitesine hoşgeldiniz. ...
Bizi Takip Edin :
 • Facebook
 • Twitter
 • Instagram
Müşteri Hizmetleri : 0216 364 49 63
Instagram
Instagram