0216 364 49 63

Katalitik Konvektör Değişimi

Katalizör araçların egzoz çıkışlarındaki boruya bağlanan zararlı gazların emisyonunu azaltan bir çelik kutudur. Katalizör sistemlerinin temizlenmesinde partikül filtresinde birikmiş olan partiküllerin belli bir değere ulaşması ve bunu aşması ile mümkün olduğu, olması gereken bir işlemdir. Bu eşiğe ulaşıldığında veya öncesinde her araçta katalizör temizleme işlemleri yapılmalıdır. Araçlarınızdaki katalizör arızalarının tespit edilmesi için İstanbul´da hizmet veren GNC EGZOZ firmamıza ulaşabilirsiniz. Bazı adımların işlenmesi ve bu adımlar sırasında aracın verdiği tepkiye bakılarak katalizör arıza tespiti yapılmaktadır. Araçlarınızda meydana gelen tüm katalizör sorunlarının gideirlmesi için servisimiz hizmetinizdedir.

KATALİZÖR FİYATLARI

Katalitik Konvektör Değişimi
işlemleriniz için yakın bölgede kaliteli işcilik sunan bir firma mı arıyorsunuz? Hemen GNC Egzoz´u tercih edebilirsiniz. Katalitik konvertör otomobilin egzoz çıkış borusuna bağlanan ve zararlı gaz emisyonunu azaltan bir çelik kutu şeklindeki elemandır.  Katalitik konvertör, egzoz gazında bulunan ve zararlı olan: yanmamış hidrokarbonları (HC), Karbonmonoksiti (CO), Nitro oksitleri (NOx) kimyasal reaksiyona sokarak zararsız hale getirir.

Her araca ve her modele göre katalitik konvektörleri sizlere sunmaktayız. Sitemizde yer alan bir çok ürünü inceleyerek bizi aramalısınız. Tüm araçlarda zorunlu olarak kullanılması gereken katalitik konvektörlerin her türlü sorunu için bizi arayın. Katalitik konvektörler hem benzinli hem de dizel motorlarda kullanılmaktadır.

Motorlarınızı çok uzun süre yüksek devirde çalıştırdığınızda veya aracınızda herhangi bir yanlış dolumda yani mazotun benzinle egzoza karışması gibi durumlarda egzoz sıcaklığı aşırı yükselmektedir. Katalitik konvektörün seramik olan peteklerinde bulunmakta olan radyum, platin, iridyum ve paladyum gibi malzemelerin erimesini sağlamaktadır. Bu tarz olaylar sonrasında erime ve kırılma meydana geldiğinde katalitik konvetördünüzün değişmesi şarttır.

GNC Egzoz olarak ihtiyacınız olan tüm hizmetleri avrupa standartlarında değiştirmekte ve uygulamaktayız. Detaylı bilgi için web sitemizin irtibat bölümünde yer alan numaralardan bizlere ulaşabilirsiniz.

Katalitik konvertörlerin diğer bir adı ve daha fazla kullanılan adı KATALİZÖRDÜR. Benzinli olan arabaların daha sağlıklı bir şekilde çalışması amacı ile üretilmiş ve araba kullanıcılarının araçlarındaki yakıt tüketimi alanında tasarruf edebilmesine yardımcı olmaktadır. Aracınızdan çıkan zararlı gazları  kendi içerisinde süzer ve çevre temizliğine katalizörler katkı sağlarlar.

Yararlı bir parça olan Katalitik Konvertör ile alakalı merak ettiğiniz tüm bilgilere firmamızdan erişebilirsiniz.

Renault Master Katalitik Konvertör TemizliğiRenault Master Katalitik Konvertör Temizlik İşlemi


Katalizörlerin içerisinde yer alan filtreler sayesinde araçlardaki zehirli gazların etkisiz olması sağlanır. Egzoz ve manifolt devamında yer alan boru ile bağlantılı olan katalizör ürünleri kirlendiğinde, özelliğini yitirdiğinde, fonksiyonlarını tam anlamıyla yerine getirmediğinde motor gücündeki çekişte azalma meydana gelir ve araç filtresi görevini düzgün bir şekilde yerine getirmez. Araçlarınızdaki katalitik konvertörlerin bakımlarını düzenli olarak yapmalısınız. Araçlarınızdaki emisyon değerleri yüksek çıkıyorsa önce katalitik konvertör e bakmalısınız.

Yüksek değerlere sahip olan araçların muayeneden geçmesi mümkün değildir ve ayrıca cezası bulunur. GNC EGZOZ olarak araçlarınızdaki katalizör sistemlerindeki filtreleri en iyi şekilde tamir etmek ve sorunları gidermek için uzman kadromuz ile yetkili servisimizde hizmet veriyoruz. Katalizör sorunlarınızın giderilmesi ve gerektiğinde katalitik konvertör yenilenmesi çiin en doğru adrestesiniz.

Daha fazla bilgive detay için bizi arayın.

Bizi Takip Edin :
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
Müşteri Hizmetleri : 0216 364 49 63
Instagram
Instagram