0216 364 49 63

Gnc Gold Car Service Araç Bakım Hizmetleri

Gnc Gold Car Service Araç Bakım Hizmetlerini sizlere en iyi ustalar  ile sunmaktadır. Firmamıza incelediğiniz web sitesinde yer alan adresten ulaşabilirsiniz.Ümraniye Periyodik Bakım Merkezi olarak sizlere GNC GOLD CAR SERVICE çatısı altından ulaşmaktayız. Web sitemizden hizmetlerimizin bazılarını inceleyebilirsiniz.

Motorlu tüm araçların bazı aralıklarla bakımları yapılması gerekir. Gerektiğinde bazı aksanlarında parça değişimleri ve ayar işlemleri yapılmalıdır. Arabanın performansı ve daha uzun seneler boyunca sorunsuz çalışabilmesi için periyodik bakım önemlidir. Araçlarınızdaki yürüyen aksanda meydana gelebilecek bir çok sorunun önceden görülebilmesi ve önüne geçilebilmesi için asla ve asla periyodik bakımlarınızı aksatmamalısınız.

PERİYODİK BAKIMDA NELER YAPILIR?

- LASTİK KONTROLÜ YAPILIR!

Arabanızın lastiğinin gücü, kalitesi ve saglamlığı önemlidir. Lastiklerdeki balans ayaları, düzen ayarları, hava basınçlarının kontrol edilmesi, lastik aşınması durumlarının incelenmesi, lastik supap kapakları ve diş derinlik ölçümleri yapılmalıdır.

- MOTOR YAĞ DEĞİŞİMİ!
Arabanızın motorundaki yağ çalıştığı dönemlerde bir çok parçada sürtünmenin ve aşınmanın önüne geçmektedir. Motor yağlarının içinde yer alan bazı katkılar sayesinde motorunuzdaki bir çok parça temiz kalır. Motorunuzun yağ miktarı, seviyesi önemlidir. Belli aralıklarla bunların kontrol edilmesi gerekir Motor yağı en az 1 senede 1 kez değiştirmelidir.

- YAĞ FİLTESİ DEĞİŞİMİ!
Araçların motor yağlarının süzüldüğü ve yağlama kanalına yağların erişmesini sağladığı parçalara yağ filtreleri denilmektedir. Zamanında değiştirilmeyen bir yağ filtresi sonucu ağır olabilecek bazı problemleri araçlarınızın başına getirebilir. Araçlarınızda düzenli bakımın yapılması ve yağ filtresinin değiştirilmesi önemlidir. Tıkanmaların önüne geçmek ve ekstra masraflardan kurtulmak için periyodik bakımlarınızı GNC Gold Car Service firmasında yaptırın.

- HAVA FİLTRESİ DEĞİŞİMİ!
Dünya toz yuvasıdır. Havada milyarlarca toz tanecikleri bulunur. Hele ki aracımız çalışırken, hareket edereken. İşte burada toz taneciklerinin temizlenmesi ve motora temiz havanın girişinin sağlanması için hava filtresi devreye giriyor. Araçlardaki hava filtreleri periyodik bakım işlemlerinde ilk değiştirilecekler arasındadır. Hava filtrelerinin tıkanması ile arabalarınızda performans düşüklüğü ve verim kaybı gözlemlenecektir.

- POLEN FİLTRESİ DEĞİŞİMİ!
Havalandırma sistemlerinde verimli çalışma edinebilmek için klimalarınızda ve arabanızın içindeki temiz hava girişlerinin sağlanabilmesi önemlidir. Arabalarınızda bulunan polen filtrelerinin bakımlar sırasında kontrolü yapılması ve gerek görülmesi durumunda değişimi sağlanmalıdır.

- YAKIT FİLTRESİ DEĞİŞİMİ !
Araçlarınızda yer alan yakıt filtreleri kullanılan yakıtta yer alan yabancı maddelerin süzülmesini sağlar. Arabanın yakıt pompasına temiz olan yakıtın ulaşması için yakıt filtresi ö nemlidir. Araçlarınızda daha çok yakıt tasarrufu edebilmek ve çekişlerdeki problemlerin önüne geçmek için düzenli bakım önemlidir. Yakıt filtrelerinin zamanında değişebilmesi için periyodik bakımlarınızı asla aksatmamalısınız.

- AKÜ BAKIMLARININ YAPILMASI!
Kullandığımız araçların ilk olarak çalışabilmesini sağlayan ve harekete geçmesi için olmazsa olmaz aküdür. Marş motoruna akımı akü göndermektedir. Kimyasal bakımdan araç içindeki enerjinin depolanması ve depolanan bu kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çevirmesi için akü önemlidir. Araçlarınızdaki akünn bağlantı kabloları ve kutu başı temizliği periyodik bakımlarda yapılmaktadır.

- ATEŞLEME BUJİSİ KONTROLLERİ!
- FREN SİSTEMLERİNİN KONTROLÜ!
- FAR VE DİĞER AYDINLATMA AKSANLARININ KONTROLÜ!
- KLİMA SİSTEMİNİN KONTROLÜ!
- SÜSPANSİYON SİSTEM KONTROLÜ!
- EGZOZ SİSTEMLERİNİN KONTROLLERİ!

ve daha fazlası için bizi ziyaret edin..

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

Bizi Takip Edin :
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
Müşteri Hizmetleri : 0216 364 49 63