0216 364 49 63

Egr Çözüm Merkezi

EGR Valfi Nedir ? (Egzoz Gaz Devirdaim)

DPF´nin haricinde araçlarda yer alan EGR valfi dışarıya atılan egzoz gazlarının bazılarının ( bir miktarı ) geri olarak motora girmesini sağlar. Bu sebeple meydana gelen yanma odasındaki reaksiyon hızı azalacak ve bu bölümdeki yanma sıcaklığı düşecektir.

Araçlarda meydana gelen bu düşük yanma sıcaklığındaki nitrojen oksit emisyonları ile azaltılma sağlanacak ve arabanın motorunu tam yükte çalışsa bile egr valfi kontrol ünitesinin devre dışı bırakılması sağlanabilir. Nedeni ise daha iyi br güç çıkışı ve kazanılması için yanma odasındaki fazla miktar oksijenin yer almasıdır.

GNC GOLD 
CAR SERVİCE


Tüm binek araçlarınıza her marka ve modelde hizmet verebilen GNC Egzoz olarak Egr İptali hizmetini sizlere uzman mühendisleri ile sağlamaktadır. Günümüzde kullanılan benzinli veya dizel araçların en önemli parçası olan EGR valfi neredeyse tüm içten yanmalı motorlarda bulunmaktadır. Üretici firmalar bu valf olmadan motor tasarımını yapamazlar ve günden güne önem taşıyan düşük emisyon değerlerini almada bunun büyük katkısı vardır.

EGR, Exhaust Gas Recirculation teriminin baş harflerine meydana gelmektedir. Türkçe karşılığı ise egzoz gazı devirdaimidir. Egr sistemi, yanma sonucunda oluşan Azot oksit (NOx) emisyonunu azaltmak amacıyla kullanılır. Egzoz gazlarının ne miktarda kullanılması gerektiğine motorunuzun beyni karar vermektedir ve genellikle elektroniklerin tamamının kontroli EGR Valfleri ile kullanılmaktadır.

Egzoz tamiri, bakımı ve araç bakım hizmetleri artık GNC GOLD CAR SERVICE ile sizlere sunuluyor.

Eğer EGR Sistemi Arızalanırsa;

* Araç motoru sarsıntılı çalışır veya çalışmaz
* Aracın çekiş gücü düşer
* Yakıt tüketimi artar
* Araç teklemeye başlar
* Arıza lambası yanar
 
İstanbul ilinin ÜMRANİYE ilçesinde yer alan GNC GOLD CAR SERVICE sizlere en kaliteli hizmetleir sunmaktadır. Genel olarak arıza çözümleri ve araç bakım hizmetlerini sunuyoruz. Araçlarınızın güvenli olan limitlerini biliyor ve motorlarınıza hiçbir zarar vermeyecek olan işlemleri sizlere sunabiliyoruz.

Bu kapsamda araç EGR sistemleri arızalarının çözümü için hiç zaman kaybetmeden bizi arayabilirsiniz. Uzmanlarımız ile servisimizde başarılı sonuçlar elde ediyor ve size en iyi fiyatları uyguluyoruz.

Bizi Takip Edin :
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
Müşteri Hizmetleri : 0216 364 49 63