0216 364 49 63

Dizel Partikül Filtreleri

Euro 5 ve Euro 6 araçların tümünde Euro 4 araçların ise bazılarında bulunan Dizel Partikül Filtresi kısaca DPF emisyon standartlarını karşılamak için geliştirilmiş olan bir parçadır.

DPF ( Dizel Partilük Filtresi ) silisyum karbüründen yapılan soy metaller ile kaplanan ve hidrokarbonlar ile karbom monoksit emisyonlarını azaltmak için havaya kurumun atılmasını en aza indirmek için tasarlanmış ve aynı zamanda motor egzoz gazlarından partikülleri toplamak için hazırlanan filtrasyon sistemidir.

DPF´ler yapı olarak bal peteğine benzemektedir. Egzozlarımızdan çevreye zararlı katı partikülleri dışarıya salmasını engeller ve bünyesinde hapseder. Ancak filtrelerimizde tutulan bu partiküllerin seviyeleri de zamanla artmaktadır. Tıkanmalara sebep verebilir. Basınç sensörleri dizel partikül filtrelerinin içerisinde buluann kurum tortusunun seviyesini ölçer ve kurum seviyesi teşhis edildiği taktirde uygun koşullar da oluşmuş ise rejenerasyon işlemini başlatır.

Bazı durumlarda ise araç bu rejenerasyon işlemini gerçekleştiremediğinden dolayı motorunuzun verimli çalışmasını engelleyecek hale gelir bu gibi durumlarda aracınızın DPF işareti uyarı şeklinde size bilgi verebilmektedir.Yeni çıkan tüm dizel araçlarda bulunan DPF, gerekli önlemlerin alınmaması durumunda rejenerasyon işlemi ile dahi temizlenemeyecek duruma gelebilir ve değişimi gerekebilir.

Sizlerde DPF ( Dizel Partikül Filtresi ) ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgiler ve dünyanın en iyi üreticisi olan AWG POLENEZ firmasının Türkiye´deki tek distribütörü olan firma GNC Egzoz´u arayarak detaylı bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

DPF

Bizi Takip Edin :
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
Müşteri Hizmetleri : 0216 364 49 63
Instagram
Instagram