0216 364 49 63

Chery Katalitik Konvertör Arızası ve Katalizör Yenilenmesi

Chery Katalitik Konvertör Arızası ve Katalizör Yenilenmesi işlemlerinde CHERY markalı tüm araçlarınızda bizi arayarak en uygun fiyatları alabilirsiniz.

CHERY araçlarınızın uygun fiyatlıları için bizi aramalısınız. katalitik_konvertor_nedir01Hava kirliliği, havanın doğal yapısında bulunan ana maddelerin değişmesi ya da doğal yapısında bulunmayan yabancı maddelerin havanın içine girmesi olarak tarif edilebilir. Bu değişim canlıların yaşamını olumsuz yönde etkiler. Hava kalitesinin ve bileşiminin bozulmasının birçok sebebi olmasına karşın en önemli sebebi yanına olayıdır. Dünyadaki enerjinin yarısından fazlası fosil yakıt denen kömür, petrol, doğalgaz ..vb lerinin yakılması ile elde edilmektedir.

katalitik_konvertor_nedir04Dünyada ve ülkemizdeki milyonlarca araç hava kirliliğinin kaynaklarından birini oluşturuyor. Özellikle kalabalık şehirlerde, egsoz gazlarının yaşam kalitesini düşürdüğü aşikar. Bu problemi azaltmak için araçlarda 1975 yılından itibaren katalitik konverterler kullanılmaya başlanmıştır. Katalitik konvertörotomobilin egsoz çıkış borusuna bağlanan ve zararlı gaz emisyonunu azaltan bir çelik kutu şeklindeki elemandır. Son derece basit bir yapısı olan cihaz, çok önemli bir görev üstlenmekte ve havaya salınan zararlı gazları büyük ölçüde engellemektedir.

– Radyum: Konvertörün indirgenmesi için…

– Palladyum: Stabilizasyonu sağlamak için kullanılır

Konvertör çalışma sıcaklığı: 480-650 C Konvertör Ömrü: ~80.000km

katalitik_konvertor_nedir03Oksidasyonlu katalitik konvertör, dizel egzoz gazlarında bulunan hidrokarbonları (HC) ve karbon monoksiti su ve karbondioksite (CO2) dönüştürür. Ayrıca, nitrojen monoksiti de (NO) nitrojen dioksite (NO2) çevirir.

Oksidasyonlu katalitik konvertör, her biri yaklaşık bir milimetre eninde kenarları olan kanalların eksenel olarak girdiği seramik veya metal bir taşıyıcı gövdeden oluşur. Bu kanalların cidarları, katalitik açıdan etkili bir madde olarak platin veya rodyum ile kaplıdır.

Daha fazlası için hemen bizi arayın ve Chery markalı araçlarınızın en uygun fiyatlardan Katalizör yenileme, bakım ve tamir işlemlerini firmamızdan yaptırabilirsiniz.

 


ARa

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

Bizi Takip Edin :
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
Müşteri Hizmetleri : 0216 364 49 63
Instagram
Instagram